Дійсно, жінки в більшості випадків вибирають в супутники життя чоловіків, схожих на своїх батьків. Часто це проявляється не стільки зовні, скільки в поведінці чоловіка, його ставлення до дружини і дітей. Справа в тому, що модель сім’ї дівчинки вбирають з раннього дитинства. Часто вони бачать сім’ю своїх батьків як єдино правильний варіант розвитку сценарію відносин. І добре, якщо в родині щаслива мама, а тато – люблячий і турботливий. Але що, якщо у вашій сім’ї все було не так, а ви все одно намагаєтеся побудувати своє щастя, підсвідомо відштовхуючись від цієї неправильної моделі?
Існує кілька типових сценаріїв яких варто уникати, якщо ваша мета – щасливі і гармонійні стосунки. Про це сьогодні розповідають на сайті applemint.com.ua. Отже, давайте почнемо!
«Я буду хорошою, тільки люби мене!»
Бажання постійно догоджати чоловікові, будь-якими способами завойовуючи його любов і схвалення, часто виникає у жінок, чиї батьки завжди були зайняті своїми справами. «Відійди», «Не заважай», «Не до тебе», – стандартні фрази, що дівчинка могла чути від вічно зайнятого тата. Подорослішавши, жінка залишається наодинці з власним гештальтом, адже настільки потрібного батьківської уваги вона так і не отримала. Як наслідок, вона знаходить такого ж зайнятого чоловіка, якого завжди не до неї. Тепер у жінки є новий об’єкт, який потрібно вражати і всіляко догоджати, щоб отримати хоч дещицю любові і ніжності.
Коли це відбувається, жінка пурхає на крилах, але епізоди щастя з обраним типом чоловіки – рідкісне явище. Найчастіше вона, за його словами, «все робить не так» і дуже страждає від його холодного відносини.
Вічна жертва
Жінки, які жили в сім’ях, де тато бив і знущався над мамою або зловживав алкоголем, виростають з психологією жертви. Вони бачили, як мама справлялася з неадекватною поведінкою батька, як вчилася жити з цією людиною. В результаті більшість жінок-жертв не уникають чоловіків, схожих на своїх батьків, а, навпаки, терплять образи, сподіваючись, що проблема в один момент вирішиться сама собою.
Усвідомивши, що ви живете за сценарієм жінки-жертви, не замислюючись, йдіть з відносин. В них вас не чекає нічого, крім горя і розчарування. . .
Татова принцеса
Жінки, батьки яких не чули в них душі, намагаючись всіляко догодити, виростаючи, залишаються все тими ж принцесами. Вони шукають чоловіків, які будуть носити їх на руках, виконуючи будь-який каприз і потураючи найменших примхам. Але гармонійні стосунки – ті, в яких жінка не тільки черпає ресурс чоловіки, але і наповнює його внутрішній посудину ніжністю і любов’ю. Однобокі відносини, в яких жінка приймає чоловічу турботу як даність, не бажаючи давати нічого натомість, свідомо приречені на провал.
Щоб не залишитися одній, жінка-принцеса повинна переглянути своє ставлення до життя, стримати щеплений їй в дитинстві егоїзм і навчитися віддавати, а не тільки брати і вимагати.
«Сильна і незалежна»
Так, у мене є чоловік. Але він рівним рахунком ні на що не здатний – ні цвях забити, ні суп зварити. Доводиться тягнути будинок самої, працювати на двох роботах, займатися дітьми. . . Таку модель сім’ї зазвичай вибирають дочки «слабких батьків» і сильних матерів, які звалювати на себе непосильну ношу і справлялися з усім самостійно. Такі жінки звикли самі вирішувати виниклі проблеми – починаючи побутовими і закінчуючи фінансовими. Зазвичай праця «героїнь» сприймається їх чоловіками, як даність – замість того, щоб допомогти жінці, вони воліють «не лізти»: «Все одно я все зроблю не так. ». В результаті змучені жінки стають жорсткими і озлобленими, а про сімейне щастя навіть не замислюються – їм просто ніколи.
Вихід з такої ситуації є – постарайтеся «послабити віжки» і передайте кермо влади в руки чоловіка. Все-таки саме він історично є добувачем і годувальником. Дайте чоловікові відчути себе справжнім чоловіком, і ви побачите – він здатний на багато що!
«Нехай гуляє, їсти все одно прийде додому.»
Дівчатка, в сім’ях яких тато ходив «наліво», а мама приймала це як належне, часто вважають подібні відносини нормою. Вони вибачають чоловікам за зраду зрадою, вважаючи, що нічого страшного не відбувається. «Він завжди до мене повертається, я звикла, навіщо щось змінювати. » Чоловік може «відійти» раз – в цьому випадку ви самі вирішуєте, чи варто працювати над стосунками і намагатися разом пережити зраду. Але якщо ситуація повторюється неодноразово, відносини краще завершити.
Повірте, навіть якщо ваша мама була щаслива поруч з татом, який регулярно їй зраджував, ви не повинні проживати її життя. Ви – не вона, і самі вибираєте сценарій своїх відносин.
Звичайно, зустрічаються і «контрсценарии», коли жінка, усвідомивши помилки своїх батьків, намагається не допускати їх у власному житті. Однак, на жаль, жодна жінка не застрахована від «токсичних» відносин, в яких чоловік п’є, ображає або не помічає її. Єдине правило: у відносинах, щасливих чи не дуже, винні обидва.
Яскравий приклад тому – історія моєї учениці, яка виросла в щасливою і люблячої сім’ї. Її батько був сильним і ніжним, і їй здавалося, що всі чоловіки такі, як тато. Але, вийшовши заміж, вона зрозуміла, що помилилася – її чоловік не вмів ні проявляти турботу, ні брати на себе відповідальність за сім’ю. Завершивши відносини, жінка стала цуратися чоловіків, боячись знову помилитися, і нам довелося провести колосальну роботу, поки вона знову не навчилася довіряти протилежної статі.
Якщо ви не хочете стати частиною несприятливого сценарію розвитку відносин, настав час зрозуміти себе і усвідомити, куди потрібно рухатися, щоб побудувати гармонійні стосунки з коханим і люблячим чоловіком. Не пропустіть корисні поради, які допоможуть вам стати кращою версією себе і вибудувати щасливі стосунки!